Kiedy hormony dają nam się we znaki

W rzeczywistości jednak prawidłowa praca gruczołów wewnętrznych ma bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie. Jeśli więc nie ma uzasadnienia dla nagłego przyrostu wagi, poczucia senności, braku energii, nadpotliwości czy drżenia rą

Kiedy hormony dają nam się we znaki

Kiedy potrzebny jest endokrynolog?

O problemach związanych z hormonami myślimy zazwyczaj w okresie dorastania, a wiele osób uważa je za cechę właściwą dla okresu przekwitania. W rzeczywistości jednak prawidłowa praca gruczołów wewnętrznych ma bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie. Jeśli więc nie ma uzasadnienia dla nagłego przyrostu wagi, poczucia senności, braku energii, nadpotliwości czy drżenia rąk, warto udać się do endokrynologa. Ponieważ objawów związanych z zaburzeniami pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego jest bardzo dużo, dobrym rozwiązaniem będzie wcześniejsza konsultacja z lekarzem rodzinnym. Należy pamiętać, że problem ten jest bardzo często dziedziczny, dlatego jeśli w rodzinie pojawiały się już tego typu schorzenia, wizyta u endokrynologa może być tym bardziej konieczna.


Umawianie wizyt u lekarzy

Trzeba przyznać, że w obecnych czasach znalezienie dla siebie najlepszego lekarza nie jest takim trudnym zadaniem. Dzieje się tak dlatego, że podczas prowadzenia poszukiwań najlepszego lekarza można korzystać nie tylko z pomocy znajomych i innych lekarzy, ale również z pomocy poradników internetowych. Przy pomocy internetu można także dobrze zaplanować konkretne wizyty lekarskie. Jest to bardzo ważne zwłaszcza wówczas, gdy pacjent musi odbyć większą ilość wizyt lekarskich w ciągu krótkiego czasu i muszą one zostać dobrze skoordynowane. Natomiast umawianie konkretnych wizyt lekarskich może odbywać się podczas osobistych w przychodni oraz drogą telefoniczną i internetową. Dzięki temu udaje się przychodniom rozładowywać kolejki do lekarzy.


Pomoc psychiatryczna dedykowana żołnierzom

Ofiary różnych wojen przeżywają czasami bardzo trudne chwile, dlatego mogą wymagać otrzymania pomocy psychiatrycznej, a tylko wówczas będą mogły powrócić do normalnego i spokojnego życia. Psychiatrzy często pracują z dziećmi ocalałymi z działań zbrojnych. Ich sytuacja jest o tyle trudna, że nie tylko mogły być świadkami różnych dramatycznych zdarzeń, ale bardzo często stają się one sierotami z powodu tego, że ich rodzice zginęli w jakimś wybuchu. Ale pomoc psychiatryczna może się okazać również niezbędna dla żołnierzy i ekip ratunkowych szukających ocalałych pośród ofiar nalotów. Często taka pomoc rozłożona jest na lata i udzielana jest także na zasadzie prywatnej opieki medycznej, czasami tylko taka długotrwała opieka może być skuteczna.