Naklejki, etykiety i inne druki jako metoda reklamy

o. Wszystkie zlecenia na taki druk mogą być przyjmowane drogą internetową, chociaż niektórzy klienci mający do zostawienia ważne zlecenia wolą omówić ich szczegóły w czasie osobistej wizyty w drukarni. Samo wykonywanie druku c

Naklejki, etykiety i inne druki jako metoda reklamy naklejki reklamowe

Koszty związane z produkcją etykiet

Realizacja zleceń na druk cyfrowy podejmowana jest przez te drukarnie czy punkty ksero, które specjalizują się w wykonywaniu właśnie druku cyfrowego. Wszystkie zlecenia na taki druk mogą być przyjmowane drogą internetową, chociaż niektórzy klienci mający do zostawienia ważne zlecenia wolą omówić ich szczegóły w czasie osobistej wizyty w drukarni.

Samo wykonywanie druku cyfrowego nie zajmuje wiele czasu, a organizacja pracy w drukarni cyfrowej jest nawet o wiele lepsza niż w zwykłym punkcie ksero, dzięki temu, że niektóre zlecenia przyjmowane są wcześniej i wykonywane na konkretny dzień oraz godzinę. W drukarniach wykonywane są także etykiety, które są potem zamieszczane na różnych produktach. Koszty produkcji takich etykiet są uzależnione od ich wielkości oraz ilości.


Etykiety na butelki

Etykiety naklejane lub nanoszone na różne opakowania spełniają bardzo ważne funkcje. Informują one potencjalnych klientów o cenach produktów, nad kupnem których się zastanawiają oraz o ich najważniejszych cechach. Wśród takich etykiet można wyróżnić etykiety na różnego rodzaju butelki oraz etykiety na alkohol. Zadaniem takich etykiet jest zwrócenie uwagi klientów sklepu na konkretny napój dostępny w sprzedaży.

Poza tym etykiety są nanoszone na różne opakowania spożywcze, zdarza się, że klienci dokonują zakupu tych produktów, które posiadają bardziej rzucające się w oczy etykiety. W sklepach znajduje się także wiele innych etykiet, nanoszonych nie tylko na konkretne opakowania spożywcze, ale również umieszczanych w widocznych miejscach sklepu.


O druku cyfrowym w Wikipedii

Drukowanie cyfrowe elektrofotograficzne (laserowe)
Kontroler wydruku przerabia dane wejściowe na tzw. ramkę, która jest zrastrowanym, rozseparowanym zestawem danych o drukowanym obrazie. Na tej podstawie maszyna moduluje wiązkę laserową, która naświetla naładowany elektrostatycznie, kręcący się cylinder (fotoreceptor), pokryty odpowiednim materiałem światłoczułym, tworzy elektrostatyczny obraz utajony. Proszek barwiący (toner) zmieszany ze sproszkowanym ferromagnetykiem (zazwyczaj żelazem), zwanym nośnikiem (developer), jest zbliżany do powierzchni cylindra i przykleja się do niego w miejscach naświetlonych przez laser . Następnie proszek barwiący przenoszony jest na zadrukowywane podłoże (najczęściej papier, ale też folię przezroczystą lub barwioną, papier samoprzylepny lub papier do przenoszenia wydruków na inne przedmioty), i jest z nim zespalany termicznie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Druk_cyfrowy