O biznesie z Chinami

rodukty lub części, których produkcja w Europie jest droższa. Rzadko sprowadza się całe machiny, czy całe przedmioty. Taniej jest importować części z których poskładamy dany przedmiot i później go sprzedamy. Wyjątek mogą stano

O biznesie z Chinami Przewóz towarów to ważna gałąź przemysłu, ale to ostatnio bardzo pożądany typ transportu, jednak dlaczego? Zapraszam do lektury.

Do poskładania

Produkty sprowadzane z Chin to często półprodukty lub części, których produkcja w Europie jest droższa. Rzadko sprowadza się całe machiny, czy całe przedmioty. Taniej jest importować części z których poskładamy dany przedmiot i później go sprzedamy.

Wyjątek mogą stanowić ciuchy, gdzie na wchodzie produkuje się ich najwięcej i są stosunkowo tanie, nawet wielkie firmy takie jak Adidas, czy Nike maja swoje zakłady na wchodzie. Co tylko pokazuje jak bardzo opłacalne może być wkroczenie we wschodni świat biznesu.


Koneksje i ich brak

Dla obytych w relacjach z chińskimi przedstawicielami lokalnego biznesu, termin 'guanxi' jest dość dobrze znany. Ogólnie jest to inaczej 'sieć' czy też 'połączenia biznesowe' i od tego jak duże jest nasze guanxi to tak dużymi dysponujemy wpływami.

Jednak co to oznacza dla Polskiego biznesmena? Mniej więcej tyle, że dla nich jesteśmy jak muszki, które wpadają w większe sieci. Można nawet zostać oszukanym, jeżeli nie ma się kompletnie żadnych kontaktów z tamtejszymi osobistościami. Dlatego warto wtedy skorzystać z usług firm, które pomagają negocjować dobre warunki i mają swoich przedstawicieli na miejscu.


Opłacalność importu

Kwestia importu towaru z Chin staje się coraz popularniejsza, ze względu na wysoką opłacalność takiego przedsięwzięcia. Materiały i siła robocza w Chinach jest dużo tańsza i nawet doliczając koszty importu (cło i opłaty) można śmiało powiedzieć, że cała fatyga związana z tematem jest bardzo korzystna dla potencjalnego inwestora.

W pewnych przypadkach oszczędności będą bardzo znaczące dla przyszłego rozwoju firmy, przecież pieniądze, które wydalibyśmy na towar zostanie w naszych kieszeniach, czekając na dalsze inwestycje.