Prawniczym okiem

ę.Dlaczego warto mieć swojego prawnika?W dzisiejszych czasach lepiej mieć swojego prawnika, zwłaszcza prowadząc swoją działalność. Ilość przepisów stanowiących o obowiązkach prowadzącego swoją działalność jest tak duża, że łatwo s

Prawniczym okiem prawnik rybnik
Generalnie prawie każdy będzie potrzebował pomocy prawnej, czy reprezentanta w sądzie. Bez znaczenia, czy jesteśmy niewinni, czy nie. Warto szukać: i znaleźć najlepszą dla nas kancelarię.

Dlaczego warto mieć swojego prawnika?

W dzisiejszych czasach lepiej mieć swojego prawnika, zwłaszcza prowadząc swoją działalność. Ilość przepisów stanowiących o obowiązkach prowadzącego swoją działalność jest tak duża, że łatwo się w nich zgubić. Do tego dochodzą jeszcze opłaty i rozliczenia z ZUS i Urzędem Skarbowym.

Prawnik jest niezbędny przy tworzeniu i poprawkach w umowach zawieranych z klientami, tworzeniu regulaminów, poradach prawnych w kwestii problemów np. z reklamacją. Jego pomoc jest nieoceniona, a koszty kar i ewentualnych strat związanych z naszą nieznajomością prawa prawdopodobnie przekroczą koszty profesjonalnej pomocy prawnej.


Podwaliny systemu prawniczego w Europie

Prawo rzymskie to podwaliny europejskiego systemu prawniczego oraz ogólnie prawa. Przedmiot wykładany na studiach prawniczych na pierwszym roku również nosi taką nazwę.

Dlaczego prawo rzymskie jest tak ważne? Ponieważ odgrywa ważną rol;ę w tworzeniu i kształtowaniu współczesnego prawa, zwłaszcza cywilnego. Obecne przepisy są w większym lub mniejszym stopniu oparte o dekrety prawa rzymskiego. Prawo rzymskie zapoczątkowało między innymi wykształcenie się podstawowych kontraktów (najem, sprzedaż, pożyczka czy zlecenie) łatwo w tym wypadku dostrzec podobieństwo do naszego systemu umów, a to tylko wierzchołek góry lodowej.


Aplikacja- definicja aplikacji po studiach prawniczych

Aplikacja ? praktyka absolwenta studiów prawniczych, mająca na celu przygotować go do wykonywania poszczególnych zawodów prawniczych. Praktyka ta odbywa się w miejscach i w czasie określonym szczegółowymi przepisami i kończy się zdaniem stosownego egzaminu państwowego.

Celem aplikacji jest przygotowanie aplikanta do należytego i samodzielnego wykonywania zawodu.

Aplikant do zawodów prawniczych musi być nieskazitelnego charakteru, korzystać z pełni praw publicznych, mieć ukończone z tytułem magistra wyższe studia prawnicze polskie albo zagraniczne uznawane w Polsce. Na aplikację przyjmuje się osoby, które złożyły egzamin konkursowy.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Aplikacja_(prawo)